Aktywność kobiet w ciąży i po porodzie

Ciąża to czas wyjątkowy dla każdej kobiety. W jej ciele zachodzi wiele zmian, a przygotowanie do nowej życiowej roli powoduje także zmiany w psychice.

Aktywność kobiet w ciąży jest wyjątkowo ważna. W tym okresie kobieta powinna szczególnie o siebie zadbać – więcej wypoczywać, właściwie się odżywiać oraz podejmować aktywność fizyczną. W niektórych przypadkach ćwiczenia w ciąży są niewskazana lub zabronione, natomiast, gdy nie ma przeciwskazań do ćwiczeń, a ciąża przebiega fizjologicznie to odpowiednia aktywność fizyczna podczas oraz po ciąży niesie za sobą wiele korzyści: 
– redukcja bólów kręgosłupa
– szybszy poród
– kontrola masy ciała
– zmniejszenie rozstępów
– pozytywny wpływ na rozwój płodu
– likwidacja rozejścia mięśni brzucha po porodzie
– poprawa funkcjonowania układu krwionośnego i oddechowego
– lepsze samopoczucie

OFERTA DLA KOBIET W CIĄŻY I PO PORODZIE:
treningi personalne dla kobiet w ciąży –> ćwiczenia indywidualne dopasowane do etapu ciąży i do indywidualnych potrzeb i możliwości ćwiczącej
treningi personalne dla kobiet po porodzie –> ćwiczenia dedykowane kobietom po porodzie, pomagające wrócić do swojej wagi ciała, a także redukujące rozejście mięśni prostych brzucha oraz likwidujące zmiany takie jak ustawienie kręgosłupa, miednicy czy kolan, które nastąpiły podczas ciąży.
treningi dla mamy z dzieckiem –> treningi, podczas których świeżo upieczona mama może ćwiczyć razem ze swoją pociechą cieszą się coraz większą popularnością. Często kobiety po porodzie rezygnują z ćwiczeń ze względu na brak możliwości znalezienia opieki nad dzieckiem na czas ćwiczeń, a taka forma zajęć rozwiązuje ten problem.
kinesiotaping –> redukcja bólów kręgosłupa i spojenia łonowego, redukcja obrzęków, zapobieganie rozejściu mięśni prostych brzucha, wspomaganie przy gojeniu blizny po cesarskim cięciu
dieta